RN
TwitterFacebook

Stan wód w rzekach powiatu ostrołęckiego na razie stabilny

Nie ma większych powodów do niepokoju, jeżeli chodzi o stan poziomu wód w rzekach na terenie powiatu ostrołęckiego. Mimo ostatnich roztopów śniegu i tym samym zwiększenia się ilości wody w rzekach, sytuacja wydaje się być bezpieczna.

Na wodowskazach w powiecie ostrołęckim, jedynie na rzece Omulew występuje stan ostrzegawczy – mówi Artur Romanik, dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego audytu i kontroli w starostwie powiatowym w Ostrołęce – Na pozostałych rzekach: Rozoga, Szkwa, czy Orz, stan wód nie osiągnął stanu ostrzegawczego. Jest stan wysoki, ale poziom wód w rzekach cały czas opada. Myślę, że po tych pierwszych roztopach sytuacja się ustabilizuję.

Starostwo powiatowe w Ostrołęce, cały czas monitoruje stan wód w rzekach znajdujących się na terenie powiatu. Według aktualnych danych poziom rzeki Omulew wynosi 193 centymetry. Oznacza to, że jest on o 13 centymetrów wyższy niż granica stanu ostrzegawczego. W mieście stan Narwi też nie powinien niepokoić. W tym momencie znajduje się on w strefie wód wysokich, i brakuje mu około metra do stanu ostrzegawczego. Przez ostatnie trzy dni poziom wody w rzece w Ostrołęce wzrósł o około 10 centymetrów.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *