TwitterFacebook

Stypendia Marszałka Mazowsza przyznane [FOTO]

Pieniądze, które mają pomóc w rozwoju edukacyjnym uczniów w subregionie ostrołęckim otrzymało 44 młodych ludzi ze szkół ogólnokształcących i 39 ze szkół zawodowych. Stypendia marszałka mają charakter naukowy. Uczniowie mogą je przeznaczyć na rozwijanie swoich umiejętności w zakresie szkolnych przedmiotów ogólnych, np. przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki i przedsiębiorczości.

Uroczystość zorganizowano w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce. Wśród najlepszych są m.in. uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J. Bema w Ostrołęce, I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Wyszkowie oraz Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej. Stypendyści są też w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Goworowie, Szkole Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej oraz w podstawówce nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęc

Stypendyści za otrzymane pieniądze mogą kupić pomoce dydaktyczne, sprzęt komputerowy, fachową literaturę, ale też np. opłacić uczestnictwo w wycieczkach edukacyjnych czy kursach językowych. Ważne, żeby cele, na które uczniowie przeznaczają swoje stypendia, były związane z ich indywidualnym planem rozwoju edukacyjnego. – Stypendium pomaga nam rozwijać swoje marzenia. Planuję sobie kupić pomoce naukowe do szkoły. Możemy stworzyć własne laboratorium, bądź kupić komputer, który będzie mi przydatny w nauce – mówią stypendyści.

Najlepsi uczniowie otrzymają po 5 tys. złotych w dwóch transzach. W sumie na stypendia zostało przeznaczonych blisko 2,7 miliona złotych.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *