RN
TwitterFacebook

Subregion ostrołęcki. Samorząd Mazowsza wspiera rozwój bazy sportowej

Przebudowa boiska sportowego w Parku Miejskim w Ostrołęce, remont nawierzchni sportowej w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej czy modernizacja skateparku w Wyszkowie to inwestycje, które jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane przy wsparciu samorządu Mazowsza. Radni województwa zdecydowali o przyznaniu ponad 10 mln zł w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020. W sumie w całym województwie zostanie zrealizowanych 114 projektów, w tym 13 w subregionie ostrołęckim.

Jak podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego, projekty sportowe to inwestycje, które trudno byłoby zrealizować, gdyby nie pomoc samorządu województwa.

 – Nowa sala sportowa, kort tenisowy czy siłownia to więcej niż tylko obiekty, to inwestycja w zdrowie i kondycję Mazowszan, które w czasie pandemii i przymusowego zamknięcia mogły zostać przez wielu zaniedbane. Z naszego wsparcia w tegorocznej edycji skorzysta 13 samorządów z subregionu ostrołęckiego.

To już trzecia edycja Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. Na realizację zadania samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył w tym roku 10 mln zł. Maksymalne dofinansowanie projektu nie mogło przekroczyć 200 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Ponadto każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie. Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza jeszcze w tym roku zostanie zrealizowanych 114 inwestycji, z czego 13 w subregionie ostrołęckim.

– W tym roku w ramach naszego autorskiego Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej pomożemy stworzyć aż 114 obiektów sportowych. Na ten cel przeznaczamy 10 mln zł. Zapotrzebowanie na wsparcie było w tym roku ogromne. Wartość złożonych wniosków ponad trzykrotne przekraczała kwotę, jaką mogliśmy na ten cel przeznaczyć. To pokazuje, jak bardzo mieszkańcy potrzebują takich inwestycji – zaznacza Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Do programu mogły zgłaszać się gminy i powiaty z terenu województwa mazowieckiego. Szansę na wsparcie z budżetu województwa miały projekty dotyczące budowy nowych, modernizacji i remontu już istniejących obiektów sportowych, w tym m.in.: hal i boisk sportowych, boisk sportowych wielofunkcyjnych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych i sportów miejskich (siłownie plenerowe, pumptrack, street workout), placów sportowo-rekreacyjnych.

Lp. Beneficjent Nazwa zadania Kwota dofinansowania (zł)
1. Gmina Brok Przebudowa boiska w miejscowości Brok 90 000,00
2. Gmina Czerwonka Budowa ogrodzenia, piłkochwytów, oświetlenia oraz małej architektury na terenie boisk sportowych w miejscowości Czerwonka Włościańska 100 000,00
3. Gmina Długosiodło Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Blochach 100 000,00 
4. Gmina Kadzidło Remont boiska do gry w piłkę nożną na obiekcie sportowym orlik w Kadzidle 100 000,00
5. Gmina Lelis Budowa przystani kajakowej w msc. Łęg Starościński – Walery, gm. Lelis 100 000,00
6. Gmina Małkinia Górna Remont nawierzchni sportowej w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej 100 000,00
7. Gmina Młynarze Modernizacja i doposażenie hali sportowej w msc. Młynarze gm. Młynarze 84 734,00
8. Gmina Przasnysz Modernizacja boiska wielofunkcyjnego w Nowej Krępie 100 000,00
9. Gmina Rzewnie Budowa boiska sportowego w miejscowości Łachy Włościańskie 100 000,00
10. Gmina Sypniewo Modernizacja oświetlenia płyty boiska oraz kabin dla zawodników na Stadionie Gminnym w Sypniewie 20 000,00
11. Gmina Wąsewo Adaptacja części poddasza w Publicznej Szkole Podstawowej w Brudkach Starych na ogólnodostępną salę gimnastyczną wraz z zapleczem 100 000,00
12. Gmina Wyszków Modernizacja skateparku w Wyszkowie – etap I 90 000,00
13. Miasto Ostrołęka Przebudowa boiska sportowego w Parku Miejskim w Ostrołęce 90 000,00
SUMA 1 174 734,00

Mazovia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 − 2 =