RN
TwitterFacebook

Subregion ostrołęcki trzeci na Mazowszu pod względem PKB

Subregion Ostrołęcki  zajmuje trzecie miejsce na Mazowszu, jeśli chodzi o Produkt Krajowy Brutto. Takie informacje podał starosta ostrołęcki, Stanisław Kubeł podczas spotkania poświęconego obwodnicy w Ostrołęce (10.02). Jak twierdzi włodarz powiatu – to głównie za sprawą rolników.

Podczas spotkania w Delegaturze Urzędu Województwa Mazowieckiego w Ostrołęce omówiony został rządowy program 100 obwodnic. Zebrani byli zgodni, że na drogach w okolicach miasta panuje za duże natężenie ruchu. Stanisław Kubeł zauważył, że jest to znaczący problem dla przedsiębiorców, którzy wciąż się rozwijają, ale i swoje osiągnęli.

– Po Warszawie i Płocku mamy trzecią ważność jako subregion ostrołęcki, pod względem PKB w przeliczeniu na mieszkańca. Nie wiem czy państwa nie zastrzelę liczbą, ale jest to wartość, która może przekroczyć za rok 2019 być może 7 miliardów złotych. (…) Sama grupa JBB to ponad 2 tys. osób zatrudnionych i ponad 2 mld zł. Drugą grupą jest grupa Polfood, która produkuje płatki, kasze, także zakłady mięsne Pekpol, które w tej chwili produkują już ponad 100 tys. kg na dobę. Ta grupa, też ciągle się rozwija. Zatrudnia ponad 2 tys. osób  ma też obroty ponad 2 mld zł. – mówił starosta.

Stanisław Kubeł jako najbardziej znaczące firmy w regionie wymienił również Mlekovitę, Piątnicę i Agrana Fruit, ale zaznaczył, że nie tylko one potrzebują lepszej infrastruktury drogowej.

– Tylko na terenie powiatu liczba zarejestrowanych pojazdów to około 100 tysięcy, czyli więcej niż liczba mieszkańców. Na terenie miasta 40-kilka tysięcy. To generuje ogromną ilość ruchu i będzie generować jeszcze większą – podkreślił Stanisław Kubeł.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *