RN
TwitterFacebook

Świąteczne ozdoby „Motylków” gotowe [FOTO]

Ostrołęckie „Motylki” robią pocztówki, koszyczki i jajeczka wielkanocne na świąteczny kiermasz. To wyroby wykonane w ramach warsztatów terapii zajęciowej osób niepełnosprawnych. Wyroby świąteczne to efekt pośredni, bo warsztaty mają  głównie nauczyć punktualności, współpracy w grupie, kulturalnego zachowania, obsługi maszyn i innych urządzeń biurowych – przekazała nam Katarzyna Mierzejewska, kierownik terapii zajęciowej Motylki.

Zajęcia bardzo dobrze integrują ich uczestników. – Poznajemy się, razem spędzamy czas, rozwijam się tutaj. W domu byłoby to niemożliwe, a tu mam dużo możliwości. Mogę poznać nowych ludzi, coś nowego zobaczyć – to jest nasz dom. Przebywanie na tych warsztatach rozwija moje umiejętności daje mi mozaikowość kontaktu z drugim człowiekiem – mówi podopieczna warsztatów terapii zajęciowej „Motylki”.

Świąteczne wyroby można kupić do piątku w siedzibie placówki przy ulicy Mazowieckiej 2. Za uzbierane pieniądze podopieczni pojadą na kilkudniową wycieczkę do Poznania na początku maja.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *