TwitterFacebook

Święto Niepodległości w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce uczci święto niepodległości. 11 listopada odbędą się tam warsztaty „Barwy Niepodległości” i „X Wspólne Śpiewanie Patriotyczne”.  – Jest to wydarzenie skierowane do rodzin z dziećmi. W trakcie warsztatów wykonujemy razem różne ozdoby patriotyczne. Wszystkie nasze ozdoby są w barwach biało-czerwonych. W tym roku będą flagi i kokardy narodowe, pocztówki, zakładki do książek i jakieś inne dekoracje – wyjaśnia Grażyna Talarek, pracownik Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

Warsztaty są wprowadzeniem do późniejszego wspólnego śpiewania w muzeum pieśni patriotycznych. – Co roku dedykujemy to śpiewanie innemu wydarzeniu historycznemu lub innej formacji. W tym roku śpiewamy w hołdzie żołnierzom tułaczom, czyli tym żołnierzom, którzy rozsiani po całej europie walczyli na frontach II wojny światowej – mówi Grażyna Talarek.

W ramach X Wspólnego Śpiewania Patriotycznego muzeum przygotowało specjalny śpiewnik. Znaleźć w nim można 25 piosenek i trzy wiersze o tematyce patriotycznej. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 10, a śpiewanie o 18 w budynku muzeum (11.11).

AB

plakat-11-listopada

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *