RN
TwitterFacebook

Szlachetna Paczka dotrze do rodzin z Ostrołęki

W ten weekend finał Szlachetnej Paczki. Pomoc w ramach akcji otrzymają też rodziny z Ostrołęki.

Szlachetna Paczka to projekt, który powstał z pomysłu ks. Jacka Stryczka w 2001 roku w Krakowie i z biegiem lat rozszerzył się na całą Polskę. W Ostrołęce działa nieprzerwanie od 2012 roku. Obecnie do akcji zostało włączonych ponad 30 rodzin, które już w najbliższy weekend (8-9 grudnia), otrzymają pomoc przygotowaną przez, współpracujących z wolontariuszami, darczyńców.

“SuperW”, bo tak nazywany jest wolontariusz Szlachetnej Paczki, od początku jesieni, odwiedza rodziny, opisuje ich historię, problemy oraz potrzeby. Jest również odpowiedzialny za kontakt z darczyńcą i dąży do tego, żeby udział rodziny w akcji mógł w jak najlepszy sposób wpłynąć na jej dalsze losy.

Głównym założeniem Szlachetnej Paczki jest dawać wędkę a nie rybę. Dlatego projekt skierowany jest głównie do potrzebujących, którzy sami aktywnie działają, chcąc poprawić swoją sytuację, jednak uwięzienie w trudnej rzeczywistości blokuje im możliwość zmian. Szlachetna Paczka pomaga więc ludziom wykazującym bohaterską postawę, takim dla których każdy dzień to nierówna walka i potrzebują wsparcia, aby stanąć na nogi.

Weekend cudów – bo tak nazywany jest finał projektu – już jutro, a w Ostrołęce, wciąż są rodziny, które paczki mogą nie otrzymać. Darczyńcą może zostać każdy. Osoby niebędące w stanie spełnić potrzeb rodzin samodzielnie, angażują w to przyjaciół, współpracowników, czy sąsiadów.

W tym roku ostrołęcki magazyn Szlachetnej Paczki mieści się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica. W dostarczeniu pomocy rodzinom, wolontariuszy wpierać będą m.in. Grupa Ratownicza Nadzieja, wychowankowie Zakładu Poprawczego w Laskowcu i osadzeni z Zakładu Karnego w Przytułach Starych.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − one =