TwitterFacebook

Szpital w Ostrołęce jest coraz nowocześniejszy. Mimo to 40 lekarzy nadal chce odejść z pracy

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce cały czas modernizuje oraz doposaża oddziały szpitalne. W przyszłości planowane jest zwiększenie zakresu leczenia urazów wraz z przeprowadzaniem większej ilości bardziej skomplikowanych operacji. Mimo to 40 lekarzy nadal chce odejść z pracy. 

Z usług Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce korzysta ponad 50 tysięcy mieszkańców miasta i blisko 90 tysięcy mieszkańców powiatu ostrołęckiego. Oddziały specjalistyczne obsługują 500 tysięcy pacjentów, a rocznie hospitalizowanych jest blisko 25 tysięcy osób. Do dyspozycji pacjentów pozostaje personel medyczny liczący 800 pracowników. Placówka stale rozwija się dzięki pieniądzom unijnym i wsparciu finansowemu z budżetu województwa mazowieckiego, a nowoczesny sprzęt medyczny, z którego na co dzień korzystają pacjenci jest porównywalny z dobrymi, renomowanymi klinikami medycznymi. Szpital posiada nowoczesny Szpitalny Oddział Ratunkowy z Izbą przyjęć i 17 całodobowymi oddziałami. Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, a także Zespół Poradni Specjalistycznych z szerokim wachlarzem usług w zakresie specjalistki, rehabilitacji, medycyny pracy oraz diagnostyki. Szpital swoim pacjentom zapewnia kompleksową opiekę wraz z pełną diagnostyką i leczeniem w jednej placówce.

Całkowity koszt inwestycji jakie w tym roku wydatkowano w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce to ponad 22 miliony złotych. Środki finansowe pochodziły z dofinansowania Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Sielankowy krajobraz mącą wypowiedzenia umów o pracę, jakie złożyło 40 lekarzy, o czym pisaliśmy wcześniej. Okres wypowiedzenia mija z końcem listopada. jeżeli do tego czasu dyrekcja szpitala nie dojdzie do porozumienia z lekarzami, to pod znakiem zapytania stoi funkcjonowanie czterech oddziałów w szpitalu. Negocjacje, jaki do tej pory prowadzono, nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Lekarze chcą między innymi podwyżki płacy, ale też i lepszej organizacji pracy, szczególnie w godzinach popołudniowych i nocnych. Kolejne negocjacje zaplanowano na 15 listopada.

EN/MK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *