TwitterFacebook

Szpital w Ostrołęce ma nowoczesny blok operacyjny

Dobiegła końca modernizacja bloku operacyjnego w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce. W ramach zadania przeprowadzono kapitalny remont 6 sal operacyjnych, sali wybudzeń oraz zakupiono nowy sprzęt medyczny. Obecnie placówka może pochwalić się najnowocześniejszym, w pełni zinformatyzowanym blokiem operacyjnym, który usprawni pracę specjalistów.

W ubiegłym roku rozpoczęto rewitalizację bloku operacyjnego, która polegała na wymianie wyeksploatowanego sprzętu operacyjnego i anestezjologicznego, będącego na wyposażeniu bloku operacyjnego. W placówce zintegrowano sale operacyjne co polega na powiązaniu informatycznym stanowisk komputerowych ze szpitalnym systemem AMMS.

Jest to duże ułatwienie dla pracy specjalistów, podczas wykonywanej operacji. Pozwala to na przepływ informacji o pacjencie w czasie trwania zabiegu tzn. historii choroby, wyników badań oraz przebiegu procesu leczenia i to wszystko bez wychodzenia z sali – mówi Włodzimierz Kucharski, zastępca dyrektora w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce.

Dysponując nowoczesną salą operacyjną będzie wykonywanych więcej operacji. Planowo mówi się o przeprowadzaniu zabiegów w godzinach popołudniowych, a nawet w weekendy.

Zespół sali operacyjnej będzie miał również możliwość zlecania badań diagnostycznych i przesyłanie obrazów wykonywanych w trakcje operacji do wybranych oddziałów.

Całkowita wartość projektu to 10.059.896 złotych. Dofinansowanie ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego to kwota 9.959.297 zł, pozostała suma – 100.599 złotych to wkład własny Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. 

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *