RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Teatr cieni w klubie Oczko [FOTO]

Tygodniowe warsztaty teatralne dzieci, zorganizowane w Ostrołęce, zaowocowały m.in. teatrem cieni zaprezentowanym przed publicznością. Pomysłodawcy przedsięwzięcia – Kamil Niesłony i Ewelina Mikulska – w nowatorski sposób pokazali dzieciom jak można łączyć historię z dobrą zabawą. Cały projekt był realizowany pod tematyką „Wyłowić Niepodległość”.

W projekcie brało udział kilka grup dzieci. Zespół Placówek Wsparcia Dziennego Świetlica „Słodziaki”, podopieczni „Kultowni” oraz Szkół Podstawowych z Kleczkowa i Łątczyna. Organizatorzy warsztatów chcieli zapewnić dzieciom dużą dawkę zabawy i nowatorskich technik sceniczno- teatralnych.

Wykorzystywaliśmy do tego projektu zupełnie inne metody takie jak : metoda cieni, batii strauss, choreoterapię czy arteterapię, bo chcieliśmy odejść od takiego książkowego pokazywania historii. Tak jak mówi sam tytuł aby wyłowić tą niepodległość  ­­– mówiła Ewelina Mikulska reżyserka projektu.

Dla najmłodszych takie warsztaty to na pewno nowość, a także dobra zabawa i integracja z rówieśnikami. Ilustracje cieni i obrazów jakie prezentowały dzieci, były pokazaniem Polski walczącej o niepodległość.

Bardzo fajne były te warsztaty i nie mogę się już doczekać kiedy będzie kolejny projekt – mówiła Zuzanna jedna z uczestniczek warsztatów.

Zajęcia dla dzieci były bezpłatne i realizowane z dofinansowania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Rafał Święcicki

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *