TwitterFacebook

Tegoroczne inwestycje w szpitalu w Ostrołęce

Rok 2018 będzie rokiem inwestycji w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce. W placówce realizowanych będzie kilka dużych projektów. Jednym z nich ma być utworzenie oddziału rehabilitacji kardiologicznej.

Oddział będzie się składał z 10 łóżek, części dziennej, czyli będzie przyjmował pacjentów rano i wypuszczał do domu na popołudnie i wieczór oraz z poradni rehabilitacji kardiologicznej. Będzie to zupełnie nowy produkt wpisujący się w mapę potrzeb zdrowotnych Mazowsza – mówi Wojciech Miazga, dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce.

Szpital w Ostrołęce ma otrzymać na ten cel ponad 9 milionów złotych. Oprócz tego placówka prowadzić będzie modernizacje bloku operacyjnego. W jej trakcie wymienione będą stoły operacyjne, a także zakupione nowe aparaty anestezjologiczne. Placówka w 2018 roku będzie także dalej prowadzić generalny remont centralnej sterylizatorni, która jest niezbędna do funkcjonowania szpitala.

Inwestycja ta ma być skończona do końca tego roku. Modernizacja bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni finansowana jest z budżetu samorządu województwa mazowieckiego. Na oba zadania przeznaczy ponad 20 milionów złotych.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *