RN
TwitterFacebook

Trwa demontaż konstrukcji Starego Mostu w Ostrołęce

Rozpoczęły się właściwe prace rozbiórkowe dotyczące konstrukcji tak zwanego starego mostu na rzece Narew w Ostrołęce. Obecnie roboty prowadzone są przy pierwszym przęśle od strony wyjazdu z miasta.

Prace prowadzone są z góry z konstrukcji mostowej jak i z dołu ze specjalnie ustawionych pod tym przęsłem barek – mówi Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ostrołęce. Prace przy rozbiórce konstrukcji żelbetonowej mostu mogą potrwać około dwóch miesięcy. W tym czasie konstrukcja ma być całkowicie rozebrana i wywieziona z Ostrołęki. Zostaną jedynie filary mostu, które będą wykorzystane do posadowienia nowej konstrukcji – dodaje Wojciech Dorobiński.

Rozbiórka mostu stanowi jeden z etapów jego przebudowy. Według mieszkańców Ostrołęki tak zwany stary most ma istotne znaczenie dla komunikacji w mieście. Modernizacja przeprawy według planów potrwa do września 2019 roku. Do tego czasu ruch samochodów odbywał się będzie przeprawą zastępczą i mostem im. Antoniego Madalińskiego.

Tak zwany stary most w Ostrołęce przebudowywany będzie w całości ze środków zewnętrznych. Pochodzą one z budżetu państwa i Grupy Energa.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 7 =