RN
TwitterFacebook

Trwa przebudowa budynku MŻW w Ostrołęce [FOTO]

Trwa modernizacja budynku Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. W tym momencie ekipy budowlane zajmują się wyburzaniem niepotrzebnych elementów obiektu i pracami rozbiórkowymi.

Dość sprawnie przebiegło zburzenie budynków i wywiezienie gruzu po tych obiektach – mówi Jacek Karczewski dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce – To są elementy, od których trzeba było zacząć. Później wykonawca przystępował będzie do kolejnych kroków zgodnie z założeniami, które zostały tam przewidziane.

W ramach rozbudowy muzeum, wykonane będą prace mające na celu przystosowanie budynków byłego aresztu śledczego do potrzeb muzealnych. Powstanie między innymi kładka dla pieszych o długości 50 metrów nad drogą krajową nr 61. Przebiegać będzie ona z parku miejskiego do budynku placówki. Mostek ten posiadać będzie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Po obu stronach kładki znajdować się będą windy.

Nadzór inwestorski nad przebudową budynków Muzeum Żołnierzy Wyklętych prowadzi Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Planowany termin zakończenia prac remontowych, to koniec czerwca 2018 roku.

Budynek, w który będzie mieściło się Muzeum powstał 1903 roku na potrzeby więziennictwa. Po zakończeniu drugiej wojny światowej, obiekt należał do resortu bezpieczeństwa publicznego. Zaraz po wojnie przetrzymywano w nim nie tylko kryminalistów, ale też więźniów politycznych.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *