RN
TwitterFacebook

Trwa przebudowa ulicy Dobrzańskiego w Ostrołęce

Rok 2018 w Ostrołęce jest rokiem inwestycji. Oprócz prac związanych z przebudową tak zwanego starego mostu na rzecze Narew w Ostrołęce prowadzone są też roboty na kilku ulicach w mieście. Jedną z nich jest ulica Dobrzańskiego. Obecnie ekipa budowlana prowadzi tam między innymi prace ziemne.

Rozpoczęło się korytowanie jezdni od ulicy Emila Fieldorfa Nila – mówi Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ostrołęce. – Niestety podczas tych prac trafiają się niespodzianki w postaci na przykład nie naniesionych na mapę przyłączy komunikacyjnych i grzewczych. To wymaga bieżącej korekty i szybkiej reakcji wykonawcy.

Jak zaznacza Wojciech Dorobiński problemy te muszą być usunięte. Chodzi o to, aby nie trzeba było w przyszłości w przypadku awarii rozbierać nowo wybudowanych fragmentów ulicy.

Sprawdziliśmy też jakie opinie na temat przebudowy ulicy mają jej mieszkańcy. 

Dwadzieścia siedem lat czekaliśmy na to ulice, to chyba jest wystarczająco. Ważne jest żeby ta ulica powstała ze względu na samochody, które nie mają gdzie parkować. I może kierowcy przestaną skracać sobie drogę przez uliczki osiedlowe – mówi pani Beata, mieszkanka ulicy Dobrzańskiego.

Koszt przebudowy ulicy Dobrzańskiego wyniesie ponad 5 milionów złotych. Blisko 80 procent tych środków stanowi dofinansowanie z Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014 – 2020.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × 3 =