RN
TwitterFacebook

Trwają prace przy budowie mostu tymczasowego w Ostrołęce

Ekipa budowlana przygotowuje drogi dojazdowe prowadzące do konstrukcji przeprawy. Kładziona jest warstwa bitumiczna od strony ronda księcia Siemowita.

Są już położone warstwy podłoża asfaltowego po obydwu stronach, czyli praktycznie cała szerokość jezdni – mówi Wojciech Dorobiński, rzecznik Urzędu Miasta w Ostrołęce – Obecnie jest też kładziona druga warstwa tego podłoża. Kolejną będzie tak zwana warstwa ścieralna, czyli ta, która będzie ostateczną.

Po wykonaniu dojazdów do mostu po jego obydwu stronach, ekipa budowlana rozpocznie prace na konstrukcji przeprawy. Na płytach betonowych położony będzie asfalt. Nie będzie to jednak koniec prac.

Następnym elementem wykończenia będzie montaż oświetlenia na fragmentach dojazdowych do mostu oraz barier ograniczających jezdnie – mówi Wojciech Dorobiński.

Według planów przeprawa tymczasowa ma być gotowa do użytku 20 grudnia tego roku.

Przeprawa docelowo ma przejąć ruch samochodów na czas przebudowy starego mostu, będącego w ciągu drogi krajowej nr 61. Przeprawa składa się z dwóch mostó kratownicowych typu DMS – 65. Ich montażem zajmowała się jednostka wojsk inżynieryjnych z Inowrocławia.

Dojazdy do przeprawy będą: od strony Warszawy – zjazd w okolicach stacji paliw przy rondzie księcia Siemowita; od strony centrum miasta – zjazd z ul. Traugutta w ulicę Spacerową. 

AB/Fot: UM w Ostrołęce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *