RN
TwitterFacebook

Tymczasowy most na Narwi w Ostrołęce w coraz gorszym stanie

Stan techniczny tymczasowego mostu na Narwi w Ostrołęce coraz bardziej się pogarsza. Mimo kilkukrotnej wymiany nawierzchni, jej stan ciągle pozostawia wiele do życzenia. Podstawowym problemem, który doprowadza do poluzowania śrub konstrukcji i spękania nawierzchni, jest niedostosowanie prędkości przez samochody ciężarowe.

Stan przeprawy zastępczej jest na tyle zły, że konieczne może się okazać nawet ograniczenie ruchu. – Zastanawiamy się też nad wprowadzeniem jakiegoś ograniczenia, które zmuszałoby kierowców jadących z większą prędkością do zwolnienia przed wjazdem na sam most. Niestety na drodze krajowej przepisy nie pozwalają na montaż tzw. leżącego policjanta, w związku z tym myślimy nad koncepcją częściowego zawężenia drogi, co zmusiłoby kierowców do autentycznego dostosowania prędkości do obowiązujących znaków – mówi Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Przez most mogą przejeżdżać tylko samochody ciężarowe, które posiadają specjalne identyfikatory. Jak wykazują policyjne kontrole, niemal połowa przejeżdżających przez most ciężarówek robi to bez zezwolenia. Z tym jednak wiążą się konkretne konsekwencje. – Grozi za to mandat w wysokości 500 złotych i 1 punkt karny dopisywany do konta kierowcy. W przypadku odmowy przyjęcia takiego mandatu, sprawa jest kierowana do Sądu Rejonowego w Ostrołęce – mówi Aneta Waracka z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Tylko na przełomie listopada i grudnia, ze względu na jazdę bez zezwoleń, policja nałożyła na kierowców mandaty na łączną kwotę ponad 8 tysięcy złotych.

Aleksandra Zdanowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 3 =