TwitterFacebook

Ulica Nowa w Laskowcu doczeka się remontu

Jedna z głównych ulic Laskowca w powiecie ostrołęckim będzie przebudowana. Wójt gminy Rzekuń podpisał już umowę z firmą, która wykona prace modernizacyjne na blisko 700-metrowym odcinku tej drogi.

Na ulicy Nowej będzie wykonana gruntowna przebudowa drogi wraz z chodnikami – mówi Stanisław Godzina, wójt gminy Rzekuń – To ma być jedna z reprezentacyjnych ulic Laskowca obok ulicy Kościelnej, która też będzie w przyszłości przebudowana.

Inwestycja obejmować będzie między innymi rozbiórkę starej warstwy asfaltu i podbudowy oraz zbudowanie od podstaw całkowicie nowej jezdni. Wykonane też będą chodniki z kostki brukowej. Oprócz tego planowane jest także budowa oświetlenia na ulicy. Wykonane będą miedzy innymi prace ziemne dotyczące instalacji. Już wcześniej na terenie Nowej przeprowadzono prace związane z budową kanalizacji oraz wykonano przyłącza wodociągowe.

Decyzja o remoncie ulicy ucieszyła jej mieszkańców. W tym momencie nawierzchnia drogi znajduje się w bardzo słabym stanie. Do tego jak w tym momencie wygląda, przyczyniły się między innymi prace ziemne przeprowadzone podczas budowy kanalizacji.

W tej chwili stan drogi jest fatalny, kurzy się cały czas, nawierzchnia jest pełna dziur. Jest nie równa – mówi pani Agnieszka, mieszkanka ulicy.

Koszt przebudowy ulicy to ponad 900 tysięcy złotych.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *