TwitterFacebook

Uratowali historię miasta. Gra miejska w Ostrołęce [FOTO]

„Poszukiwanie zaginionego czasu” – to gra miejska, jaka toczyła się na placu Bema w Ostrołęce. Złodziej czasu porwał tożsamość i historię miasta. Zadaniem uczestników było odnalezienie wszystkich wskazówek, aby ocalić historię Ostrołęki. Grę zorganizował klub „Kultownia”.

Na początku gry odczytano e-mail „Kradzież przeszłości” napisany przez „Złodzieja czasu”:

Drodzy, młodzi przyjaciele, pozwólcie, że najpierw się przedstawię, żebyście wiedzieli z kim macie do czynienia i żebyście zadrżeli ze strachu: jestem złodziejem czasu. Dziś o 21.40 skradnę przeszłość Waszego miasta. Oznacza to, że jutro rano nie będziecie mieli wspomnień(…) I tak Wam się nie uda, ale w pobliżu ratusza miejskiego jest punkt gdzie pracuje lekarz zegarków, tam znajdziecie podpowiedź aby udać się, by stoczyć ze mną walkę!

Uczestnikom odpowiadał taki typ zabawy. Były trzy grupy poszukiwaczy, które ruszyły w bój pod nadzorem opiekunów. Poszukiwanie wskazówek było wielką atrakcją. Tym bardziej, że czas uciekał, a od dzieci zależała przyszłość miasta. Jednym z miejsc gdzie „Złodziej czasu” ukrył wskazówkę było Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

W grze miejskiej wzięło udział kilkanaście osób, a miejsc gdzie dzieci odkrywali wskazówki było około dziesięciu. Na końcu zabawy pojawił się „Złodziej czasu” ubrany na czarno z różyczką w dłoni. Uczestnicy gry odgadli wszystkie zadania, tym samym uratowali tożsamość miasta i jego historię..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *