TwitterFacebook

Uroczyste obchody 60-lecia kapłaństwa w ostrołęckim klasztorze [FOTO]

11 kapłanów obchodziło dziś 60-lecie swoich święceń kapłańskich. Msza święta w ich intencji odbyła się w kościele pw. św. Antoniego w Ostrołęce.

Jednym z jubilatów dzisiejszej uroczystości był wieloletni proboszcz ostrołęckiego klasztoru ks. Witold Bruliński. Po Mszy świętej podczas przemówienia, w szczególny sposób podziękował biskupowi Stanisławowi Stefankowi za to, że nie pozwolił mu odejść z ostrołęckiej parafii. – Wiele lat temu chciałem opuścić parafię pw. św. Antoniego w Ostrołęce. Jednak kiedy przyszedłem z tą prośbą do biskupa, powiedział: „tu ksiądz zostanie i będzie oddawał cześć Bogu razem z wiernymi i innymi kapłanami”. Dzisiaj mogę tylko powiedzieć, że jestem mu niezmiernie wdzięczny za jego decyzję – mówił podczas uroczystości ks. Witold Bruliński.

Dzisiejszy jubileusz obchodzony był w uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Do korelacji tych dwóch wydarzeń nawiązał biskup senior Stanisław Stefanek. Cieszę się, że ta uroczystość powiązana jest ze świętem tych apostołów. Kościół nieustannie się rozwija i wszystko co dziś się w nim znajduje, otrzymaliśmy między innymi przez powołanie. Dlatego te uroczystości są tak ze sobą powiązane i mamy tą świadomość, że to nie z naszych talentów, a z Bożego powołania rozwija się Kościół – powiedział po liturgii bp. Stanisław Stefanek.

Podczas Mszy świętej oprócz modlitwy za obecnych 11 księży z sześćdziesięcioleciem kapłaństwa, wierni modlili się również za pozostałych 11, którzy odeszli już do wieczności.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *