RN
TwitterFacebook

Urzędy marszałkowskie trzech województw wesprą turystykę rzeczną

Urzędy marszałkowskie województw mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego będą razem promować „Szlak wodny Pisa-Narew”. Samorządy podpisały list intencyjny w tej sprawie. Zyska na tym miedzy innymi Ostrołęka przez którą ta trasa wodna przebiega. Dokument pomoże w zacieśnieniu współpracy między gminami znajdującymi się na trasie szlaku.

O propagowanie szlaku od 10 lat stara się Związek Gmin „Pisa-Narew”. Mimo działań podjętych przez członków tej organizacji nie nastąpił znaczący wzrost zainteresowania ze strony turystów tą trasą. Podpisanie listu intencyjnego ma pozwolić na podjęcie odpowiednich działań mających promować „Szlak wodny Pisa-Narew”.

Doświadczenia wskazują, że bez pomocy i zaangażowania marszałków trzech województw projekt ma bardzo małe szanse na rozwój – mówi Maria Rochowicz, dyrektor wydziału Promocji Miasta, Kultury i Sport – Stworzenie infrastruktury wzdłuż Pisy i Narwi wymaga wymaga nie tylko odpowiednich środków, ale także woli porozumienia między tymi trzema dużymi regionami. Dlatego włodarze gmin zwrócili się do marszałków o pomoc i o współpracę.

Jest to trasa tranzytowa łącząca Wisłę z Krainą Wielkich Jezior. Turystyczny szlak na rzekach ma łącznie 120 kilometrów. Składa się na niego 80 kilometrów Pisy i 40 Narwi, od ujścia Pisy w Nowogrodzie do Ostrołęki.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *