RN
TwitterFacebook

Utrudnienia na starym moście w Ostrołęce

Dziś (25.05) od godziny 8 do 11 eksperci z Politechniki Wrocławskiej przeprowadzać będą przegląd monitorujący. Kontrolowane będą przeguby ustroju nośnego mostu. Ekspertyza ma na celu sprawdzenie tego, w jakim stanie technicznym znajduje się przeprawa.

Chodzi o to, żeby sprawdzić czy ugięcia konstrukcji mostowej nie postępują dalej – mówi Wojciech Dorobiński, rzecznik urzędu miasta w Ostrołęce – I czy można w dalszym ciągu utrzymać ograniczenia do 3,5 tony.

Badania prowadzone będą za pośrednictwem specjalistycznego podnośnika, który stojąc na moście będzie mógł skierować swoje ramie z koszem pod jezdnię przeprawy. W miejscu, w którym będzie znajdowało się urządzenie ruch pojazdów ma odbywać się wahadłowo. Prowadzić go będą uprawnione do tego osoby.

Poprzednia taka ekspertyza miała miejsce w marcu. Wtedy to wykazała ona, że dalsze opuszczanie się konstrukcji mostowej nie następuje. Niestety badania pokazały także, że po zimie utrzymuje się korozja i erozja. Dlatego przeprawa w dalszym ciągu musi być użytkowana w ograniczonym zakresie.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen + nine =