RN
TwitterFacebook

Utrudnienia przy przeprawie tymczasowej w Ostrołęce

Kierowcy chcący przejechać przeprawą tymczasową na rzece Narew w Ostrołęce muszą liczyć się z utrudnieniami. Od kilku dni dostarczana jest konstrukcja przęsłowa potrzebna do przebudowy tzw. starego mostu. W związku z tym, przejazd mostem zastępczym może trwać dłużej niż zwykle.

Na czas dowozu przęseł otwierana jest brama prowadząca na podjazd do mostu i wstrzymywany jest częściowo ruch pojazdów, które przejeżdżają przeprawą tymczasową. – Jest o tyle dobra sytuacja, że transporty odbywają się w godzinach porannych jeszcze przed zwiększonym natężeniem ruchu – mówi Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy ostrołęckiego ratusza.

Utrudnienia potrwają najprawdopodobniej do 26 stycznia. Po tym terminie firma budowlana zajmująca się przebudową przeprawy, przystąpi do montażu konstrukcji przęsłowej.

Przypomnijmy, że tak zwany stary most na rzece Narew w Ostrołęce wymagał naprawy. Jego dalsza eksploatacja groziła zawaleniem. Z tego względu postanowiono przebudować przeprawę. Prace rozpoczęły się w styczniu 2018 roku. Pieniądze na realizację inwestycji pochodzą z funduszy zewnętrznych – między innymi z budżetu państwa. Całkowity koszt budowy mostu wyniesie ponad 20 milionów złotych.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × four =