TwitterFacebook

Ostrołęka. VI pielgrzymka rekonstruktorów do Tronu Hetmanki Żołnierza Polskiego

Ułani II rzeczypospolitej, piechota Księstwa Warszawskiego i żołnierze Królestwa Polskiego. Ten niecodzienny widok był związany z VI pielgrzymka rekonstruktorów na Jasna Górę która odbyła się w miniony weekend (6-7 lipca).

Na co dzień rekonstruktorzy są pasjonatami historii. Gdy maja chwile wolnego czasu pragną zarazić ludzi tą pasja. Biorąc udział w rekonstrukcja historycznych i pokazując minione czasy na żywo. Zakładając mundury z rożnych epok. Lecz w pierwszy weekend lipca granice pomiędzy okresami historycznymi się zatarły i grupy rekonstrukcji historycznej spotkały się już po raz szósty na Jasnej Górze.

– Matka Boska Częstochowska jest nierozerwalnie związana z wojskiem polskim. Dlatego i my rekonstruktorzy pielgrzymujemy do Niej nie przerwanie od 2014 roku – mówiła Joanna Kamińska z Ostrołęckiego Stowarzyszenia Historycznego „Czwartacy”.

Nie jest to pielgrzymka tylko w prywatnych intencjach, „żołnierze” wielu epok modlą za ojczyznę o pokój i pamięć poległych w walce o wolność naszej ojczyzny.

Kolejna pielgrzymka rekonstruktorów odbędzie się za rok, również w pierwszy weekend lipca.

Sebastian Kamiński

1 komentarz

  1. Jan Odpowiedz

    Do autora tekstu: polecam poprawić znajomość ortografii, interpunkcji oraz składnię i logikę tekstu, bo aż oczy bolą od tych błędów. 2. zdanie – „pielgrzymkĄ” powinno być, 4. zdanie: „maja chwile”, „tą pasja” – serio? Ogonki ą i ę takie trudne? 5. i 6. zdania z imiesłowem w roli niby-orzeczenia są wyjątkowo niezgrabne. W 9. zdaniu: „nie przerwanie” osobno – na litość boską… W poprzednich tekstach też masa błędów, przecinki nie tam, gdzie trzeba. Apeluję o odrobinę staranności redakcyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *