RN
TwitterFacebook

VII Ogólnopolski Zlot Asystentów Rodziny w Ostrołęce

W Ostrołęce już niebawem odbędzie się VII Ogólnopolski Zlot Asystentów Rodziny. Współpraca z instytucjami pomocowymi oraz kluczowe umiejętności w zakresie pracy z rodziną i kierowania zespołem asystentów to główne tematy spotkania. Będzie ono też świetną okazją do integracji środowiska zawodowego osób, na co dzień zajmujących się wsparciem rodzin.

Zloty Asystentów Rodziny są organizowane od 2012 roku, a ich inicjatorem był Polski Instytut Mediacji i Integracji Społecznej z siedzibą w Częstochowie. Jest on też, obok Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Asystentów Rodziny, jednym ze stałych współorganizatorów wydarzenia. W tym roku dołączył do nich także Zespół Placówek Wsparcia Dziennego w Ostrołęce.

Poprzednie Zloty miały miejsce w Warszawie, Gdyni, Białymstoku, Częstochowie, Głogowie i Piasku k. Częstochowy. W tym roku gospodarzem VII Ogólnopolskiego Zlotu Asystentów Rodziny została Ostrołęka. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Wojewoda Mazowiecki oraz Prezydent Miasta Ostrołęki. Temat przewodni tegorocznego Zlotu to „Kierowanie zespołem asystentów rodziny w kontekście współpracy z instytucjami pomocowymi.

Z całej Polski przyjedzie ponad 250 osób zajmujących się wspieraniem rodzin. Zlot każdego roku skupia ludzi zawodowo zaangażowanych w pracę z dzieckiem i rodziną – mówi Maria Rochowicz, dyrektor Wydziały Promocji Miasta, Kultury i Sportu w Ostrołęce.

Wydarzenie będzie miało miejsce 10 i 11 września. Konferencje odbędą się w Ostrołęckim Centrum Kultury.

Aleksandra Zdanowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *