TwitterFacebook

W Ostrołęce będzie publiczne przedszkole dla dzieci z niepełnosprawnością

Od 1 września ma ruszyć przedszkole publiczne dla dzieci z niepełnosprawnością. Placówka będzie mieścić się w rozbudowanym budynku Specjalnego Ośrodka Szklono Wychowawczego przy ulicy Traugutta 9 w Ostrołęce. 

Budynek, w którym będzie mieścić się przedszkole, jest w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Jest tu m.in winda. Wszystkie pomieszczenia zostały wyposażone w meble. Ośrodek został wyposażony w 6 tablic multimedialnych, oraz sprzęt do komunikacji alternatywnej dla dzieci, które mają problemy z komunikowaniem się za pomocą słów – mówi Iwona Domańska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szklono Wychowawczego. Obecna obiekt jest placówką kształcenia specjalnego tzn., że uczą się i usprawniają w niej dzieci, młodzież z niepełnosprawnością przede wszystkim intelektualną i niepełnosprawnościami sprzężonymi. W Ośrodku funkcjonuje szkoła podstawowa z klasami gimnazjalnymi, szkoła branżowa z klasami zawodowymi oraz szkoła przysposabiająca do pracy w zawodzie.

Od dwóch lat prowadzone są zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju z dziećmi od momentu narodzin do 7 roku życia, czyli do czasu pójścia do szkoły. W Specjalnym Ośrodku Szklono Wychowawczym jest kadra o wszechstronnym wykształceniu. Są to specjaliści, którzy są przygotowani do pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi. Obecnie w SOSW w Ostrołęce pracuje 40 nauczycieli, którzy uczą 102 osoby.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *