RN
TwitterFacebook

W Ostrołęce ma powstać hospicjum stacjonarne

W Ostrołęce powstanie placówka, która zajmować się będzie pomocą ludziom nieuleczalnie chorym i cierpiącym. Mowa tu o hospicjum stacjonarnym. Tego typu obiektu w mieście jeszcze nie ma. Jego budową zajmie się Fundacja dla Człowieka. Obecnie inwestycja znajduje się w fazie projektowej.

Mamy w zasadzie projekt. Obecnie szukamy lokalizacji. Wcześniej mieliśmy już kilka innych lokalizacji, ale z różnych względów musieliśmy z nich zrezygnować – mówi Robert Mamątow, jeden z członków fundacji.

Pomysłodawcy utworzenia hospicjum w Ostrołęce chcieliby, aby placówka była miejscem, w którym osoby ciężko chore mogłyby w sposób godny odejść z tego świata. Chcieliby także, aby nowo stworzonym Hospicjum zarządzała Caritas.

Uważam, że to jest jedyna na naszym terenie instytucja, która zrobi to dobrze, która wie co w tym temacie trzeba zrobić. Jesteśmy zresztą po wielu rozmowach i chcemy to zrealizować – dodaje Robert Mamątow.

Obecnie w mieście znajduje się jedynie Hospicjum Domowe Caritas. Natomiast najbliższa placówka świadcząca usługi stacjonarne znajduje się w Łomży (Hospicjum pod wezwaniem św. Ducha w Łomży).

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *