TwitterFacebook

W Ostrołęce powstają nowe miejsca noclegowe dla bezdomnych

Już nie długo bezdomni z Ostrołęki będą mieli do użytku kolejne miejsce, w którym będą mogli spędzić chłodną noc. Przy ulicy Kołobrzeskiej Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie remontuje budynki, w których mieścić się będzie noclegownia.

Obecnie Ekipy remontowe znajdują się na etapie wykończania obiektu. Do tej pory położono płytki, pomalowano ściany, wymieniono drzwi, czy ułożono kostkę brukową przy budynku.

Stworzenie takiej placówki jest bardzo ważne – mówi Janina Brzozowska wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce – Szacujemy, że problem bezdomności dotyczy 100 osób na terenie miasta, w tym ponad 40 wymagających schronienia. Dotychczas te osoby były kierowane do noclegowni prowadzonej przez Zarząd Rejonowy Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, korzystały ze schronienia na ulicy Sienkiewicza w schronisku dla osób bezdomnych, wynajmowały też stancje na terenie miasta.

Noclegownia po powstaniu będzie funkcjonowała całodobowo siedem dni w tygodniu. Będzie mogła pomieści 30 osób bezdomnych.

Podczas pobytu w noclegowni osoby bezdomne będą miały możliwość spożycia gorącego posiłku i napoju. Będą mogły też skorzystać z prysznica, a także zmienić odzież. Będą miały też zapewnione usługi aktywizacyjne ukierunkowane na wzmocnienie aktywności społecznej, uzyskanie samodzielności życiowej i wyjście z bezdomności – Mówiła Grażyna Jażdżyk, kierownik działu pracy socjalnej i świadczeń pieniężnych.

Planowany termin uruchomienia noclegowni to pierwszy listopada tego roku.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *