RN
TwitterFacebook

W Ostrołęce powstaje przeprawa tymczasowa przez Narew

Rozpoczęły się prace związane z budową mostu zastępczego na rzece Narew w Ostrołęce. Przeprawa będzie uruchomiona na czas remontu tak zwanego starego mostu, będącego w ciągu drogi krajowej nr 61.

W tym momencie zdjęliśmy warstwę urodzajną ziemi, około 30 centymetrów, w miejscu gdzie będzie przeprawa. Następnie będziemy wykonywali materace wzmacniające z kruszywa i nasypy w górę – mówi Damian Pecio z firmy będącej podwykonawcą robót.

W ramach inwestycji wykonane będą między innymi dojazdy do mostu. Jeden z nich znajdować się będzie od strony ulicy Warszawskiej, drug od ulicy Spacerowej. Ekipy budowlane zbudują także fundamenty i izbice dla filarów.

Konstrukcje mostową stanowić będzie składany kratownicowy most DMS-65. Jego montażem zajmą się żołnierze z jednostki inżynieryjnej. Prace rozpoczną się na początku października.

Według mieszkańców Ostrołęki i okolic korzystających z tak zwanego starego mostu rozpoczęcie prac jest dobrą wiadomością.

Myślę, że to bardzo dobrze, bo przeprawa jest niezbędna przede wszystkim dla transportowców. Firmy transportowe, które są za rzeką, a muszą dostać się do miasta muszą jeździć dookoła drogami powiatowymi – mówi pan Sławomir, jeden z mieszkańców Ostrołęki.

Mieszkańcy miasta i osoby przejeżdżające przez most dodają jednak, że ta inwestycja powinna być przeprowadzona dużo wcześniej. Przeprawa zastępcza ma przejąć ruch pojazdów w momencie przebudowy starego mostu.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *