RN
TwitterFacebook

W Ostrołęce rozpoczęło się Seminarium Odnowy Życia w Trójcy Świętej [FOTO]

W Sanktuarium pw. św. Antoniego w Ostrołęce, (13.02) rozpoczęło się, Seminarium Odnowy Życia w Trójcy Świętej. To cykl, siedmiu co tygodniowych spotkań, organizowanych pod patronatem ruchu Gloriosa Trinita.

Jak zaznaczają organizatorzy Seminarium jest dla wszystkich, którzy szukają sensu w życiu, a także dla tych, którzy chcą swoje życie zmienić.

– Rekolekcje pozwalają przybliżyć się do Pana Boga, poznać Jego potęgę, ale przede wszystkim doświadczyć Jego miłości, i głębiej wejść w relację z Nim – mówi ks. Bartosz Samełko, opiekun Wspólnoty Gloriosa Trinita w Ostrołęce.

Osoby które zdecydowały się na udział w seminarium mają swoje oczekiwania i pragnienia. – Oczekuje pogłębienia wiary i lepszego jej zrozumienia. Mam nadzieję, że spotkania w małej grupie pomogą mi zrozumieć przekazywane treści – mówi pani Krystyna uczestniczka seminarium.

Każde spotkanie składa się z dwóch części. Pierwsza to katecheza, a drugą stanowi praca w małych grupach.  – Wspólnie dzielimy się, Słowem Bożym, spostrzeżeniami, tym co nas poruszyło – mówi Krystyna Bigda, lider grupy.

Kolejne spotkanie w ramach seminarium w środę 20 lutego. Tym razem tematem katechezy będzie osoba Jezusa Chrystusa, Pana i Zbawiciela Człowieka.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *