RN
TwitterFacebook

W Ostrołęce rozpoczęto tworzenie oddziału rehabilitacji kardiologicznej

Chorzy po operacji serca w szpitalu w Ostrołęce, nie będą już odsyłani na dalsze leczenie do innych placówek. To za sprawą oddziału rehabilitacji kardiologicznej, który powstaje w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce.

Inwestycja realizowana jest w dwóch etapach. – Pierwsza część dotyczy prac budowlanych związanych z przystosowaniem pomieszczeń. W kolejnym etapie zakupione będą urządzenia do rehabilitacji ruchowej w tym specjalne rowery stacjonarne, taśmy do chodzenia, oraz aparatura niezbędną do badania serca – mówi Włodzimierz Kucharski, zastępca dyrektora szpitala w Ostrołęce.

Rehabilitacja kardiologiczna obejmie leczenie w trzech zakresach. – Pierwszy tzw. szpitalny dla pacjentów leżących na oddziale. Wyposażony będzie w 10 łóżek. Kolejnym etapem leczenia będzie tzw. „domowa”, polegająca na kontakcie z pacjentem przebywającym w domu i monitorowanie jego stanu zdrowia za pomocą telefonu lub komputera. W trzecim etapie tzw. ambulatoryjnym, pacjent będzie zgłaszał się do szpitala na konsultacje z lekarzem, który dostosuje odpowiednie leki – dodaje Włodzimierz Kucharski.

Odział Rehabilitacji Kardiologicznej zacznie działać jesienią. Koszt projektu to ponad 8 milionów złotych.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *