RN
TwitterFacebook

W Ostrołęce uczniowie rywalizowali ze służbami mundurowymi [FOTO]

W zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce odbył się IV Turniej Gier Zespołowych Kaberu. W zawodach wzięli udział uczniowie klas o profilu wojskowym i reprezentacje jednostek służb mundurowych.

Celem turnieju jest przede wszystkim upowszechnianie kultury fizycznej oraz zaprezentowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu – mówi dyrektor szkoły Grzegorz Żebrowski. – Chcieliśmy zintegrować całe środowisko, w którym nasze klasy wojskowe współpracują od lat, czyli ze służbami mundurowymi. To są spotkania, które mają za zadanie wzmocnić jakieś więzi, przybliżyć jakiś znajomości, nie tylko zawodowe, ale i sportowe. W ciągu całego roku nie mamy takiej możliwości na integracyjne spotkania młodzieży z dorosłymi. Stąd pomysł właśnie na te zawody. Tu następuje wymiana młodych pokoleń ze starszymi. Chodzi o dobrą zabawę i zdrową rozgrywkę.

Uczestnicy turnieju zgodnie podkreślali, że takie zawody służą przede wszystkim wspólnej integracji. Spotkaliśmy się z innymi drużynami, z naszymi kolegami. – mówi kapitan drużyny Straży Miejskiej w Ostrołęce Andrzej Kubeł . – Mogliśmy razem aktywnie spędzić czas i pośmiać się. Przydało się nam trochę rozrywki i oderwania od codzienności. Była to też dobra okazja do sprawdzenia naszych umiejętności.

Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach: piłka siatkowa i piłka nożna. Na podium stanęli:

Piłka siatkowa:

I miejsce – Straż Miejska w Ostrołęce

II miejsce – ZSZ Nr 2, drużyna A

III miejsce – Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, Zegrze

Piłka nożna:

I miejsce – 2 Ośrodek Radioelektroniczny, Przasnysz

II miejsce – Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, Zegrze

III miejsce – Państwowa Straż Pożarna w Ostrołęce

Anna Sutuła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *