TwitterFacebook

W ostrołęckich szkołach powstaną nowe pracownie edukacyjne

Urząd Miasta w Ostrołęce otrzyma ponad 4 miliony złotych dofinansowania unijnego do dwóch projektów edukacyjnych. Dzięki tym środkom w szkołach podstawowych i ponad gimnazjalnych powstano nowe pracownie, ma ich być blisko 30.

Stworzymy kilkadziesiąt pracowni kształcenia ogólnego. W tym pracowni biologicznych, fizycznych, informatycznych, które powstaną w różnych szkołach w tym w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Cieszy nas to bardzo, bo w związku z nową podstawą programową takie pracownie muszą być sfinansowane przez samorząd – mówi Mirosław Rosak, dyrektor Wydziału Oświaty w Urzędzie Miasta w Ostrołęce.

W projekcie prowadzone będzie także doskonalenie zawodowe dla nauczycieli i specjalne zajęcia dla uczniów, czy też wspomagające tych uczniów, którym nie jest łatwo w procesie nauczania.

Studia podyplomowe, a także zajęcia dodatkowe rozwijające uzdolnienia uczniów, czy też wspomagające uczniów, którym nie jest łatwo w procesie nauczania – dodaje Mirosław Rosak.

Łączny koszt realizacji obydwu projektów wyniesie blisko 4,5 miliona złotych. Wkład własny samorządu stanowić będą lokale, które użyczy do realizacji projektu.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *