RN
TwitterFacebook

W ostrołęckim muzeum śpiewali pieśni patriotyczne [FOTO]

„Do Polski idziemy przez cały świat”. To tytuł dziesiątego Wspólnego Śpiewania Patriotycznego, które odbyło się w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Już na samym początku uczestnicy wydarzenia zaśpiewali hymn Polski. Następnie Scena Autorska Ostrołęckiego Centrum Kultury przedstawiła esej teatralny pt. Skarb Trzech Sióstr.

Wielu ludzi kocha śpiewać. Nawet dla tych, którzy nie potrafią śpiewać to jest to po prostu przyjemne. Przy okazji poznajemy historie. Może to też spowodować zainteresowanie pewnymi wydarzeniami. Pieśni towarzyszyły polakom w różnych okresach historycznych. Wtedy kiedy cieszyliśmy się na przykład z odzyskania niepodległości powstawało mnóstwo pięknych wyrażających miłość do ojczyzny pieśni. Również w ciężkich chwilach, po powstaniach też powstawały przejmujące, piękne pieśni – mówi Grażyna Talarek, pracownik Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

Podczas wydarzenia śpiewane były takie piosenki jak „Karpacka brygada”, czy „Czerwone maki na Monte Casino”. Oprócz wspólnego śpiewania w ramach Święta Niepodległości muzeum zorganizowało również warsztaty zatytułowane „Barwy Niepodległej”.

Inicjatywa skierowana jest szczególnie do dzieci, młodzieży, rodzin. Mogą oni poznać poprzez zabawę tradycje związane z 11 listopada – mówi Krzysztof Augustyniak, pracownik muzeum.

Pomysł organizacji tego typu warsztatów spodobał się rodzicom w nim uczestniczącym.
Bardzo ciekawy. Myślę, że taki pomysł najszybciej trafi do dzieci – mówi pani Joanna – Jesteśmy tu już drugi raz w zeszłym roku również byliśmy na warsztatach patriotycznych i wracamy, bo uważam, że warto.

Podczas warsztatów dzieci i ich rodzice mogli pod nadzorem pracowników muzeum wykonać miedzy innymi ramki do zdjęć, miniaturowe flagi, czy zakładki do książek. Wszystko oczywiście w biało-czerwonych barwach.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *