TwitterFacebook

Wakacje z „Radosnym Świetlicobusem” [FOTO]

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce ma w swojej wakacyjnej ofercie „Radosny Świetlicobus”. W środowe popołudnie rodziny z dziećmi, tym razem na osiedlu przy ul. Jana Pawła II, mogły skorzystać z jego atrakcji. W każdym tygodniu zajęcia mają innych charakter, oprócz zabaw i gier ten tydzień to wspólna nauka śpiewu i tańca pod okiem instruktorów.

Głównym mottem tej inicjatywy jest wspólne spędzanie czasu dzieci z rodzicami, w szczególności tych, które wakacje spędzają w mieście. Rodzice są zdumieni inicjatywą i podkreślają, że taki autobus mógłby odwiedzać ich osiedle przynajmniej raz w tygodniu.

Myślę że takie zajęcia są bardzo fajne dla takich małych dzieci, bo mogą one pobawić się zabawkami, a starsze zagrać w gry czy nauczyć się tańczyć; Na co dzień mało dzieci jest na osiedlu, a dzięki temu pojawiło się ich więcej i jest to w pewnym stopniu dla Nich integracją – mówią rodzice dzieci.

Każdy tydzień razem z objazdową świetlicą przebiega inaczej. Poprzedni był tygodniem gier planszowych, natomiast w tym tygodniu najmłodsi mogli nauczyć się tańczyć i śpiewać takie piosenki jak m.in. „Czekolada” czy „Laurencja”. Jest to bardzo aktywny sposób zabawy, przy którym dzieci na pewno spaliły mnóstwo kalorii.

Obecnie mamy tydzień muzyczny, przez co bawimy się z dziećmi w różne zabawy o tematyce muzycznej; Oferujemy tańce i śpiewanie, a także odpowiadamy za to żeby dużo się działo, a dzieci dobrze się bawiły ­– mówią animatorki z „Radosnego  Świetlicobusa”.

W kolejnych tygodniach objazdowa świetlica ma inne zajęcia w swojej ofercie, jednakże pozostają one tajemnicą do ostatniej chwili. Autobus kursuje po Ostrołęce w wakacje od wtorku do soboty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *