RN
TwitterFacebook

Warsztaty teatralne w klubie Oczko [FOTO]

W środowe popołudnie młodzież uczestniczyła w warsztatach teatralnych zorganizowanych w ostrołęckim klubie Oczko. Projekt teatralny realizowany jest pod okiem reżysera Natalii Sołtysik. Dla podopiecznych Ostrołęckiej Sceny Autorskiej to także nowy typ zajęć.

Zajęcia mają na celu naukę i poszerzanie wiedzy teatralnej. Zamiarem jest nie tylko nauka aktorstwa, ale również wcielenie się w rolę reżysera. W warsztatach uczestniczy młodzież powyżej 13-go roku życia. Podczas pierwszych zajęć uczestniczki uczyły się między innymi jak zagrać daną rolę w zależności od warunków w jakich się znajdowały.

Już po pierwszych ćwiczeniach wiem, że zajęcia będą owocne. Uczymy się jak wejść w daną postać, żeby robić to całym sobą i o wszystkim innym zapomnieć; Każda minuta spędzona z naszym nauczycielem jest bardzo cenna dla nas – mówią uczestniczki warsztatów.

Efektem kilkudniowych warsztatów ma być stworzenie przez młodzież spektaklu, który przedstawią w najbliższą niedzielę (26.08) na scenie przy Kupcu. Początek godzina 16.00.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *