RN
TwitterFacebook

Wiceprezydent Ostrołęki z czterema zarzutami prokuratorskimi

Wiceprezydent Ostrołęki, Maciej Kleczkowski podejrzany o cztery przestępstwa. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej. Część z przestępstw, o które podejrzany jest samorządowiec sięga czasów gdy był jeszcze radnym Ostrołęki.

Wiceprezydent podejrzany jest o zatajenie prawdy w oświadczeniach majątkowych, składanych za rok 2017 i 2018, które od dłuższego czasu budziły pewne kontrowersje. Około 4 miesiące temu sam prezydent Ostrołęki stanął w obronie wiceprezydenta, nagrywając oświadczenie, w którym tłumaczy, że problemy finansowe powiązane są z chorobą nowotworową mamy Macieja Kleczkowskiego.

– Maciejowi K. Postawiono cztery polegające na zatajeniu prawdy w oświadczeniach majątkowych. Trzy z nich dotyczą oświadczeń składanych jako radny, Rady Miasta Ostrołęka, natomiast ostatnie składał już jako wiceprezydent miasta Ostrołęka – poinformowała nas Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Jak podaje Elżbieta Łukasiewicz – pomimo postawionych zarzutów, wiceprezydent Ostrołęki nie przyznał się do zatajania jakichkolwiek faktów w oświadczeniach majątkowych.

– W toku śledztwa wykonano czynności z Maciejem K. Przedstawiono mu zarzuty oraz przesłuchano go w charakterze podejrzanego. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz odmówił składania jakichkolwiek wyjaśnień. Wobec Macieja K. nie zastosowano żadnych środków zapobiegawczych – dodaje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Jeżeli Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej potwierdzi dotychczasowe ustalenia, wiceprezydentowi Ostrołęki grozi od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 18 =