TwitterFacebook

Wiemy na co będzie można głosować w budżecie obywatelskim Ostrołęki

Znamy listę projektów, na które będzie można głosować w trzeciej edycji budżetu obywatelskiego w Ostrołęce. W tym roku nadesłano 16 projektów. Komisja z przyczyn formalnych wykluczyła cztery.

Projekty zgłaszano w dwóch kategoriach: tereny ogólnodostępne i tereny jednostek samorządowych. Do pierwszej z nich mieszkańcy Ostrołęki nadesłali 5 inicjatyw.

Są to między innymi altana ogrodowa na osiedlu Pomian, modernizacje ogólnodostępnych placów zabaw, jest budowa chodnika przy jednej z ulic znajdujących się na osiedlu Centrum oraz propozycja powstania naturalnego ogrodu nad Narwią pod nazwą „Dziki zakątek” – mówi Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ostrołęce.Oprócz tego znalazła się propozycja utwardzenia drogi dojazdowej do jednej z działek na terenach miasta.

Do drugiej kategorii, czyli tereny jednostek samorządowych, zgłoszono 7 projektów. Wśród nich jest między innymi wyposażenie terenu filii Ostrołęckiego Centrum Kultury w Wojciechowicach, tak zwanej Kultowni. Zgodnie z założeniami projektu miałyby się tam znaleźć między inny: mini scena, ławki, stoliki, tablice edukacyjne, tor sprawnościowy i ogrodzenie, które umożliwiłoby korzystanie z tego terenu zwłaszcza dzieciom młodszym. 

Oprócz tego w tej kategorii zgłoszono też takie projekty jak budowa szatni wolno stojących przy boiskach przy ulicy Witosa czy zakup dwóch automatycznych defibrylatorów zewnętrznych. Do budżetu obywatelskiego wpłynęły również projekty dotyczące budowy i wyposażenia placów zabaw przy przedszkolach oraz stworzenia w ogrodzie terapeutycznym w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Rolnej sceny z podjazdem dla osób z niepełnosprawnością.

Na tegoroczną edycję budżetu obywatelskiego samorząd Ostrołęki przeznaczył 300 tysięcy złotych. 200 tysięcy to kwota za jaką wykonane będą zwycięskie projekty z kategorii tereny ogólnodostępne. Natomiast na najlepsze projekty z terenów jednostek samorządowych przewidziano 100 tysięcy.

Mieszkańcy Ostrołęki będą mogli głosować na wybrane projekty od najbliższego poniedziałku. Karty do głosownia będzie można składać w trzech miejscach: w ratuszu przy placu gen. Józefa Bema, w lokalu Wydziału Promocji Miasta, Kultury i Sportu przy moście im. Madalińskiego oraz w budynku Urzędu Miasta przy ulicy Tadeusza Kościuszki. Wybór projektów, które będą zrealizowane w budżecie obywatelskim potrwa do 3 listopada. Ogłoszenie wyników nastąpi 10 listopada w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta w Ostrołęce.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *