RN
TwitterFacebook

Wojsko kończy prace przy moście zastępczym w Ostrołęce [FOTO]

Wojsko ukończyło już montaż tymczasowego mostu przez rzekę Narew w Ostrołęce. Obydwie konstrukcje, które będę stanowiły przeprawę, złożone są już w całości. We wtorek żołnierze jednostki inżynieryjnej z Inowrocławia  sprawdzali, czy wszystko jest zrobione tak jak być powinno.

Specjalna komisja testowała czy śruby są odpowiednio dokręcone, a także czy wszystkie elementy są zamontowane tak jak być powinny. Według planów wojsko ma być w Ostrołęce do czwartku. Żołnierzom pozostało jeszcze uporządkowanie placu i spakowanie swoich rzeczy.

Jednostka inżynieryjna z Inowrocławia rozpoczęła prace na początku października. Ich zadaniem było złożenie dwóch 120 metrowych mostów kratownicowych DMS – 65. Po otwarciu ruchu na przeprawie, każdy z nich prowadził będzie w przeciwnym kierunku. Montaż odbywał się za pomocą urządzeń dźwigowych umiejscowionych zarówno na gruncie jak i na promie.

Do oddania przeprawy do użytku pozostało jeszcze dokończenie dróg dojazdowych do mostów i wylanie asfaltu. To zadanie wykona firma wybrana wcześniej przez urząd miasta.

Według planów, tymczasowy most w Ostrołęce miałby być gotowy do użytku pod koniec grudnia tego roku. Przeprawa zastępcza przejmie ruch pojazdów w momencie remontu tak zwanego „Starego mostu”.

W momencie kiedy będzie już gotowa, będzie można na nią wjechać jadąc od strony Warszawy w okolicach stacji paliw przy rondzie księcia Siemowita. Natomiast podróżując od strony miasta wjazd będzie znajdował się od ulicy Spacerowej.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *