RN
TwitterFacebook

WOPR Ostrołęka nie przestaje zdobywać medali

Kolejny świetny występ zawodników WOPR Ostrołęka. W zawodach finałowych Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym w Kędzierzynie-Koźlu zdobyli aż 14 medali. W tym siedem złotych, trzy srebrne i cztery brązowe.

W rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z Polski moi zawodnicy osiągnęli bardzo dobre wyniki – mówi Dariusz Małkowski, trener WOPR Ostrołęka – Jestem zadowolony zarówno ze zdobytych medali jak i z coraz lepszych czasów osiąganych przez zawodników. Jest to bez wątpienia efekt ich ciężkiej pracy i zaangażowania na treningach. Już za trzy tygodnie Hubert Nakielski wystartuje w reprezentacji Polski na Pucharze Niemiec i Europy, a za nieco ponad miesiąc moich zawodników czeka start w Zimowych Mistrzostwach Polski. Tak więc przed nami jeszcze dużo pracy na treningach w celu zbudowania jak najlepszej formy na te zawody

W zawodach wystąpiło trzech zawodników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Ostrołęka. Byli to Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski i Kamil Bojarski. Najlepiej z całej trójki wypadł Hubert Nakielski, który oprócz 8 zdobytych medali pobił też rekord Polski juniorów w konkurencji 100 metrów ratowania z pasem. Trenera Dariusza Małkowskiego cieszy przede wszystkim udany występ młodszych zawodników.

Zdobywają medale. Mateusz wywalczył trzy złote, jeden brązowy. Kamil zdobył dwa srebrne. Ważne jest dla mnie to, że poprawiają czasy. Praca, którą realizują na treningach ich rozwija. Mam taką nadzieje, że jeżeli będą dalej pracować i nic złego się nie wydarzy to te sukcesy nie skończą się wtedy, kiedy odejdzie Hubert, tylko Mateusz, Kamil, czy ewentualnie jeszcze młodsi zawodnicy będą kontynuować tę tradycję – mówi Dariusz Małkowski.

Obecnie zawodnicy WOPR Ostrołęka przygotowują się do Zimowych Mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym. Odbędą się one 9-10 grudnia w Szczecinie.

AB/ Fot: WOPR Ostrołęka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *