RN
TwitterFacebook

Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski w Ostrołęce: Polityka PiS wygląda właśnie jak ta elektrownia [FOTO/AUDIO]

Rządy PiS to obietnice bez pokrycia – mówił podczas dzisiejszej wizyty w Ostrołęce Rafał Trzaskowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta spotkał się z mediami przy placu budowy nowej elektrowni. Za Trzaskowskim przyjechali zarówno jego zwolennicy jak i przeciwnicy.

Podobnie jak posłowie Koalicji Obywatelskiej tydzień temu, tak i kandydat na prezydenta RP dziś, jako miejsce spotkania z mediami wybrał plac budowy Elektrowni Ostrołęka C. Na ostatniej prostej kampanii wyborczej Rafał Trzaskowski postanowił odwiedzić miasto nad Narwią, gdzie przedstawił swój punkt widzenia na temat obietnic Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem są to puste słowa:

– PiS w kampanii wyborczej obieca wszystko. Obieca przemysł stoczniowy, obieca przemysł obronny, obieca to, że nie będzie zamykał kopalni a później rzeczywistość wygląda dokładnie tak, jak tutaj w Ostrołęce. Eksperci są zgodni, że prawie miliard złotych został tu zmarnowany. Widzimy za mną betonowe kikuty, a nie inwestycję, która miała powstać – mówił Trzaskowski. 

Na spotkanie z prezydentem Warszawy oprócz jego zwolenników przybyła również grupa wyborców Andrzeja Dudy, którzy wierzą, że budowa Elektrowni C dojdzie do skutku.

– Ta nowa elektrownia, ta co jej tutaj sterczą kominy, będzie gazowa. Obajtek jest bardzo dobrym prezesem. Wykupił kilka dużych korporacji i złączył to wszystko i puści tutaj gaz. Mamy dobry gaz, w dobrej cenie kupiony ze Stanów. Także, my możemy mieć elektrownię gazą i gazem handlować, to jest prosta sprawa – mówiła jedna z kobiet wspierających kandydata Prawa i Sprawiedliwości. 

Przypomnijmy, że prezes Orlenu Daniel Obajtek w połowie czerwca zapowiedział, że w ciągu półtora miesiąca dojdzie do podpisania umowy inwestycyjnej z wykonawcą w sprawie budowy bloku energetycznego w Ostrołęce opalanego gazem.

Poniżej materiał dźwiękowy i zdjęcia ze spotkania z kandydatem na prezydenta RP, Rafałem Trzaskowskim.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × one =