RN
TwitterFacebook

Wypadek w Myszyńcu Starym. Nie żyje 9-letnie dziecko. Kierowca usłyszał zarzuty

W nocy z 25 na 26 czerwca zmarł 9-letni chłopiec, który w stanie ciężkim trafił do szpitala po tym, jak samochód którym podróżował został zgnieciony przez ciężarówkę. Do zdarzenia doszło 24 czerwca w miejscowości Myszyniec Stary (powiat ostrołęcki).

Przypomnijmy, że w poniedziałek około godz. 11 zderzyły się trzy samochody – dwie ciężarówki i auto osobowe marki Citroen C4. Osobówką podróżowały dwie kobiety i dziecko. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosły kobiety w wieku 49 i 80 lat. 9-latek, który z nimi jechał został zabrany śmigłowcem do szpitala w Olsztynie, gdzie zmarł. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez jedną z kamer zamontowanych na terenie jednej z okolicznych posesji. Widać na nim wyraźnie, że na drodze zatrzymuje się ciężarówka, a za nią samochód osobowy. Na nich najeżdża druga, rozpędzona ciężarówka.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce, która postawiła już zarzut umyślnego naruszenia bezpieczeństwa w ruchu lądowym 50-letniemu kierowcy ciężarówki z naczepą do przewożenia drewna.

W dniu 25 czerwca 2019 r., kierującemu pojazdem marki Scania wraz z naczepą, Wiesławowi P. przestawiono zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym wynikających z prawa o ruchu drogowym, tj. niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nie zachowanie wymaganej przepisami szczególnej ostrożności i bezpiecznego odstępu niezbędnego do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazduprzekazuje Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy prokuratury. 

Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec 50-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *