RN
TwitterFacebook

Wypadek ze skutkiem śmiertelnym na terenie gminy Myszyniec

Do późnych godzin wieczornych policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniali okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na terenie gminy Myszyniec. Według wstępnych ustaleń kierujący audi cofając potrącił 70 – letniego mężczyznę. Niestety w wyniku zdarzenia senior poniósł śmierć na miejscu. Kierowca był pijany, został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Prosimy o zachowanie odpowiedzialności, nigdy nie wsiadajmy pod wpływem alkoholu za ,,kierownicę”.

Informacja o zdarzeniu trafiła na stanowisko kierowania ostrołęckich policjantów około godziny 14:00. Natychmiast na miejsce skierowano policjantów z Myszyńca, Ostrołęki, a także służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń kierujący audi 47-letni mieszkaniec naszego powiatu cofając na jednej z posesji w gm. Myszyniec potrącił 70-letniego mężczyznę. Niestety w wyniku zdarzenia Senior poniósł śmierć na miejscu. Na miejscu był obecny także Prokurator.

Kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu, niestety alkomat wskazał w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Została od niego pobrana również krew do badań.

Po wykonanych czynnościach został on osadzony w policyjnym areszcie. Zatrzymano mu również prawo jazdy. Policjanci pod nadzorem Prokuratora wykonali szereg czynności procesowych mających na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia, m.in. oględziny samego miejsca zdarzenia, jak i pojazdu, zdjęcia, szkice oraz przesłuchiwali świadków.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Myszyńcu.

Po raz kolejny policjanci proszą o odpowiedzialne zachowanie. Jak pokazuje powyższy przykład połączenie alkoholu i ,,kierownicy” może mieć tragiczne konsekwencję.

asp. Tomasz Żerański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + 10 =