TwitterFacebook

Wysokie miejsce Ostrołęki w rankingu stworzonym przez GUS

Ostrołęka wśród miast z najwyższym dochodem budżetu na jednego mieszkańca. W ostatnim sporządzonym przez Główny Urząd Statystyczny rankingu (2015 r.) zajęła ona 25 miejsce z wynikiem 5260,32 złotych na jednego obywatela.

Na czele klasyfikacji znalazły się takie miasta jak: Warszawa, Sopot i Gliwice. W stolicy dochód na jednego mieszkańca wyniósł ponad 8 tysięcy złotych. Natomiast za Ostrołęką uplasowały się takie miasta jak Siedlce, Gdynia, Lublin, czy Włocławek. Dla porównania dochód w Łomży na jednego obywatela to 4221, 82 zł, czyli o około tysiąc złotych mniej niż w Ostrołęce. Wysoka pozycja w zestawieniu nie dziwi przedstawicieli urzędu miasta.

Pozycja Ostrołęki w tego typu rankingach jest już od kilku lat dość dobra – mówi Wojciech Dorobiński, rzecznik Urzędu Miasta w Ostrołęce – Przypomnę, że w roku 2012 pismo samorządowe „Wspólnota” robiło zestawienie odnośnie dochodów na głowę mieszkańca wynikające z wpływów z podatków. Tam Ostrołęka wśród miast na prawach powiatu zajęła bardzo wysoką lokatę.

Mimo wysokiego dochodu budżetu na jednego mieszkańca, Ostrołęka posiada także jedne z najniższych podatków wśród miast na prawach powiatu. Według rankingu pisma samorządowego „Wspólnota” mniejsze podatki płacą jedynie mieszkańcy Chełmna i Białej Podlaskiej.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *