RN
TwitterFacebook

Z Ostrołęki na Jasną Górę [FOTO]

Z parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi z diecezji łomżyńskiej wędrują do Częstochowy już po raz 33.

Pielgrzymowanie jest symbolem wędrówki człowieka. Jest pięknym czasem oderwania się od codziennych obowiązków. Przystanią modlitwy i ciszy. Możliwością zbliżenia się do Boga i do Maryi. Uczestnicy pielgrzymki zgodnie podkreślają, że najpiękniejsze w tej drodze jest bycie razem i wspólne pokonywanie trudów.

Jestem na pielgrzymce po raz pierwszy – mówi Paulina. Zdecydowałam się pójść, ponieważ wciąż dookoła siebie słyszałam o tym jak piękne jest to przeżycie. Myślę, że pielgrzymowanie jest takim niezwykłym spotkaniem z Bogiem, ale też poznawaniem drugiego człowieka. Idziemy razem, tworzymy wspólnotę, mamy jeden cel i łączymy się w trudzie tej wędrówki. Najważniejszy jest cel, każdy z nas niesie ze sobą różne intencje, ale wszyscy podążamy do Maryi.

Większość osób pielgrzymujących są to ludzie młodzi – mówi ksiądz Łukasz Gołaszewski, przewodnik grupy czerwono-zielonej. Osoby starsze, które idą, choć jest ich wprawdzie niewiele, ale one jeszcze bardziej motywują tą młodzież i dodają im siły. Ludzie niosą w swoich sercach wiele intencji. Bardzo często są to intencje, żeby Matka Boża pomogła, są to prośby: o dobrego męża, o dobrą żonę, o zdrowie, o pomyślność dla dzieci. Maturzyści proszą o dobre zdanie egzaminu dojrzałości. Przede wszystkim są to prośby o to, by Matka Boża się nami opiekowała.

Pielgrzymi z diecezji łomżyńskiej dotrą na Jasną Górę 13 sierpnia około godziny 18.30 – 19.00.

Anna Sutuła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *