RN
TwitterFacebook

Z ponad 4 promilami za kierownicą…

Policjanci Komendy Miejskiej Policji tylko w ciągu ostatniej doby udaremnili jazdę dwóm nietrzeźwym kierującym. Jeden z nich miał ponad 4,1 promila alkoholu w swoim organizmie i posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2023 roku.

Jazda pod wpływem alkoholu jest poza nieodpowiedzialnością ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drodze. W poniedziałek (30.01) funkcjonariusze z ostrołęckiej ,,drogówki” i posterunku policji w Goworowie udaremnili jazdę dwóm nietrzeźwym kierującym.

Do pierwszego zatrzymania doszło w Szczawinie na na terenie gm. Goworowo około godziny 15:40. Policjanci na miejscu zastali mazdę, która znajdowała się w rowie. W trakcie czynności  ustalono, że wcześniej kierujący uszkodził znak drogowy. Mężczyzną, który siedział za kierownicą okazał się mieszkaniec powiatu ostrołęckiego w wieku około 64 lat.

Po otwarciu drzwi z auta  wyczuwalna była silna woń alkoholu. Mężczyzna nie reagował  na wydawane przez funkcjonariuszy polecenia i zaczął zachowywać się agresywnie. W związku z dalszym brakiem reakcji na wydawane polecenia i eskalację agresji ze strony mieszkańca powiatu, policjanci zostali zmuszeni do użycia środków przymusu bezpośredniego. W trakcie interwencji mężczyzna znieważył funkcjonariuszy.

W dalszym ciągu jednak nie chciał okazać żadnych dokumentów tożsamości, ani też wymaganych dokumentów podczas kontroli, odmówił też poddaniu się badaniu trzeźwości. W związku z powyższym został przewieziony do szpitala, gdzie została pobrana od niego krew do badań na zawartość alkoholu. Mężczyzna posiadał wymagane dokumenty przy sobie. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Do drugiego zatrzymania doszło pół godziny później na terenie gm. Lelis, gdzie funkcjonariusze ostrołęckiej drogówki zatrzymali do kontroli opla, którego tor jazdy wskazywał, że jego kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne.

Kierującego 25-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego poddano badaniu trzeźwości. Jego wynik badania to ponad 4,1 promila alkoholu w organizmie. Jednak to nie wszystko. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych okazało się, że posiada on aktualny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do 2023 roku.

Obydwaj mężczyźni niebawem odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.

KMP Ostrołęka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *