TwitterFacebook

„Polacy Kresowym Rodakom”. Paczki z Ostrołęki pojadą do rodaków na wschodzie.

Blisko 100 paczek trafi z Ostrołęki i okolic do najbardziej potrzebujących rodzin mieszkających na Litwie, Ukrainie i Białorusi. To w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej, prowadzonej m.in. w Ostrołęce.

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas kiedy prowadzonych jest wiele akcji charytatywnych tzw. świątecznych zbiórek. Jedną z nich jest akcja „Polacy Kresowym Rodakom”. Zbiórkę organizowano już kilkakrotnie w Ostrołęce.

Z roku na rok akcja przynosi większe efekty. Ostrołęczanie widzą potrzebę pomocy polakom żyjącym na kresach i chętnie włączają się w tego typu zbiórki – mówi Grzegorz Sul, koordynator ostrołęckiej zbiórki. Zbierane były artykuły szkolne, artykuły patriotyczne oraz artykuły spożywcze. Najważniejszym elementem o jaki proszą rodacy za wschodniej granicy jest kartka świąteczna z życzeniami bożonarodzeniowymi.

Ostrołęczanie pomagają rodakom mieszkającym na kresach wschodnich. To bardzo potrzebna zbiórka, wiemy że Polakom żyje się tam ciężko, że pieniądze które tam dostają czasami nie wystarczają na podstawowe rzeczy. jestem jak najbardziej za wspieram ich całym sercem. Staramy się przekazać naszym rodakom takie najpotrzebniejsze rzeczy. Cieszę się, że w taki sposób mogę pomóc – mówią ostrołęczanie.

Organizatorem zbiórki jest Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *