TwitterFacebook

Zawodnicy UŚKS Ostrołęka uczcili dzień Niepodległości pływająco.

Kolejny sukces zanotowali na swoim koncie pływacy UŚKS OSTROŁĘKA podczas
zawodów pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka z okazji Święta Niepodległości. Drużyna z Ostrołęki wróciła z 5 medalami: 2 złotymi i 3 brązowymi oraz nowymi rekordami życiowymi.

Najlepiej spisała się Julia Bożomańska, która zanotowała dwa świetne starty zdobywając złoty medal na dystansie 200m stylem grzbietowym i brązowy krążek na 100m stylem grzbietowym. Bardzo dobrze spisała się siostra Julii, Alicja Bożomańska, która na dystansie 50m stylem motylkowym okazała się bezkonkurencyjna zdobywając złoty medal, Ala dobrze popłynęła również na 50m stylem dowolnym poprawiając dotychczasowy rekord życiowy, jednak to nie wystarczyło żeby stanąć na podium i ostatecznie Ala uplasowała sie na 5 miejscu.

Największą niespodziankę sprawiła 9-letnia Gabrysia Grabowska, która z zawodów z Giżycka wróciła z dwoma brązowymi medalami na 50m stylem klasycznym i 50m stylem dowolnym. Dla Gabrysi był to drugi start w życiu, ale świetnie sobie poradziła mimo towarzyszącego stresu przedstartowego i tym bardziej cieszą medale zdobyte przez tą młodą zawodniczkę.

W zawodach również startowali Rafał Majkowski i Mateusz Śniadała, Rafał świetnie popłyną na dystansie 50m stylem grzbietowym ścigając się z o rok starszymi kolegami, tym razem zabrakło do medalu i Rafał uplasował się na 4 miejscu. Niestety w dalszej części zawodów Rafał nie wystartował z powodów zdrowotnych, wysoka gorączka wykluczyła go z dalszej rywalizacji. Mateusz Śniadała rywalizował w stylu klasycznym z kolegami o rok starszymi. niestety tym razem z Giżycka wrócił bez medalu.
Trener Jakub Janczewski jest zadowolony z występu swoich zawodników oraz osiągniętych przez nich wyników które dobrze rokują w kolejnych startach.

Jakub Janczewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *