RN
TwitterFacebook

Zawodnicy z Ostrołęki wicemistrzami Europy w sportowym ratownictwie wodnym

Sukces zawodników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Ostrołęka w Irlandii. Hubert Nakielski i Mateusz Adamowski zdobyli dwa wicemistrzostwa Europy juniorów w wyścigach sztafetowych w sportowym ratownictwie wodny.

– Uważam to za wielki sukces. Kolejny wielki sukces Huberta, ale też wielki sukces Mateusza. To pierwszy start na mistrzostwach Europy. Jeden z najmłodszych zawodników na mistrzostwach Europy wraca z dwoma tytułami wicemistrza. Mam nadzieje, że to wpłynie na niego bardzo motywująco – mówił Dariusz Małkowski, trener WOPR Ostrołęka.

Oprócz dwóch srebrnych medali w sztafecie, Hubert Nakielski zdobył też dwa brązowe krążki indywidualnie. Mało brakowało, a występ w Irlandii zakończyłby mistrzostwem Europy. Niestety miał dużo pecha w konkurencji “200 metrów super ratownik”.

– W finale płynąłem na najlepszym środkowym torze, udało mi się wyprzedzić resztę rywali. Kiedy dopłynąłem do ściany myślałem, że jestem świeżo upieczonym mistrzem Europy. Niestety zawołał mnie sędzia. Podczas jednego technicznego zapięcia manekina, przekroczyłem linie pięciu metrów i zostałem zdyskwalifikowany – mówi Hubert Nakielski, jeden z medalistów.

Mistrzostwa Europy nie są najważniejszą imprezą sportową w jakiej wystąpią zawodnicy WOPR Ostrołęka w tym roku. Głównym wydarzeniem będą mistrzostwa świata w Australii. Przygotowuje się do nich Hubert Nakielski.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + 5 =