RN
TwitterFacebook

Znamy dostawcę węgla do bloku C elektrowni w Ostrołęce

Energa podpisała umowę dotyczącą dostawy węgla do bloku C elektrowni w Ostrołęce. W ramach niej Polska Grupa Górnicza zobowiązała się do dostarczenia 2 milionów ton węgla rocznie. Jak podaje Energa koszty surowca dostarczanego do bloku C mają być powiązane z poziomem rentowności elektrowni.

Podpisanie umowy jest konsekwentną realizacją działań, które pozytywnie wpłyną na rentowność oraz koszty eksploatacyjne Ostrołęki C – mówi Dariusz Kaśków, prezes zarządu Energa SA. Planowana elektrownia wpisuje się w system bezpieczeństwa energetycznego kraju i jest bardzo ważna również dla przyszłości naszej spółki, dlatego musimy zagwarantować jak najwyższą sprawność i efektywność działania. PGG przedstawiła nam najkorzystniejszą ofertę, co przybliża realizację Ostrołęki C jako opłacalnego bloku energetycznego.

Umowa pomiędzy Energą, a Polską Grupą Górniczą ma wejść w życie w chwili rozpoczęciu eksploatacji bloku C. Umowę zawarto na okres 10 lat z możliwością jej późniejszego przedłużenia.

Dzięki zawartej umowie, PGG zapewnia sobie możliwość realizacji stabilnych i długoterminowych dostaw węgla do wiarygodnego odbiorcy. Długofalowa współpraca z wiarygodnym i stabilnym odbiorcą, jakim jest Energa, pozwoli nam na zaplanowanie procesów inwestycyjnych związanych z produkcją – mówi Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej.

Przetarg na budowę bloku C elektrowni w Ostrołęce będzie ogłoszony jeszcze w tym roku. Według planów inwestycja ma powstać do 2023 roku.

AB/Grupa Energa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *