RN
TwitterFacebook

Kolejny krok w kierunku modernizacji linii kolejowej Ostrołęka–Chorzele

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na przebudowę linii kolejowej Ostrołęka – Chorzele. Jej remont spowoduje że pociągi będą poruszały się szybciej niż to było do tej pory. Składy pasażerskie będą mogły jeździec z prędkością do 120 km/h, a towarowe do 80 km/h.

W ramach modernizacji linii w Ostrołęce, będzie stworzone nowe Lokalne Centrum Sterowania Ruchem Kolejowym. Dzięki niemu podróże mają być bezpieczniejsze. Łącznie na linii Ostrołęka – Chorzele przebudowanych będzie 60 kilometrów torów i zmodernizowanych 20 obiektów inżynieryjnych.

– Przebudowanych będzie 14 przepustów i sześć obiektów mostowych. Warto tutaj zwrócić uwagę na stalową konstrukcję około 250-metrowego mostu na rzecze Narew, która także zostanie przebudowana w ramach tej inwestycji. Zmodernizowane będą też przejazdy kolejowo-drogowe, urządzenia sterowania ruchem kolejowym, a zatem wzrośnie bezpieczeństwo nie tylko w ruchu kolejowym, ale także w ruchu drogowym – mówi Karol Jakubowski z PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Dzięki modernizacji nowy wygląd zyskają także perony. Będą one dłuższe i wyższe, wyposażone w nowe ławki i wiaty. Początek prac planowany jest na drugą połowę 2019 roku. Zakończenie inwestycji ma nastąpić w 2022 roku.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *